Nem adott esélyt a Füred a Veszprémnek

Magabiztosan tartotta otthon a két pontot a Balatonfüredi KSE a Fejér-B.Á.L. Veszprém ellen szombaton a kézilabda NB I-ben.

BKSE – Fejér-B.Á.L. Veszprém 27-19 (15-11)
Balatonfüred, 500 néző. V.: Nagy, Túróczy.
Balatonfüredi KSE: ANDÓ – Hornyák P. 2 (2), Németh B. 2, Szűcs B., SZRETENOVICS 4, VARGA M. 4, Bóka 2. Csere: Bősz (kapus), KLJUN 4, SIKOSEK PELKO 3, KEMÉNY 2, Szmetán M. 3, Szöllősi B., Malinovic 1, Brandt. Edző: György László.
Fejér-B.Á.L. Veszprém: Balogh T. – Szmetán P. 2, Szuharev 2, VETÉSI 7, Bugyáki 1, DJUKICS 4, Nourelden 2. Csere: Mojsilov (kapus), Grünfelder, Preszter, Farkas, Tarabochia 1, Hornyák B., Kristóf, Edző: Éles József, Danyi Gábor.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/0.
Jó védekezéssel kezdett a Füred, a vendégeknek több mint három perc kellett az első gólhoz. A 7. percben 4-2-re vezetett a BKSE, a Veszprém pedig Éles József pedig reklamálását követően kapott két perces büntetést. Ez nem zavarta meg a Fejér-B.Á.L.-t, Andó Arián védése kellett ahhoz, hogy ne legyen döntetlent az állás. Hazai oldalon Kljun, a másikon Djukics játszott eredményesen. Majd Szmetán Péter csillogtatta meg gyorsaságát, két gólját követően 7-7 lett az állás. A folytatásban többször egyenlített a Veszprém, amely azonban nem tudta átvenni a vezetést, a BKSE játszott lépéselőnyben. A Balaton-partiak ekkor nem teljesítettek jól támadásban, de a jó védekezésük mellett Andóra is számíthattak hátul. A félidő végén a füredi kapus hetest is védett, és a hazaiak négy gólos előnyöz jutottak a hajrában.
Fordulás után Szretenovics volt a füredi támadások motorja, erőben és az ötletességet tekintve is elfogyni látszott a Veszprém, 17-12. Andó ziccert hárított és nem sokkal később Szmetán Máté 20-14-re alakította az állást. A vendégek megpróbálkoztak a 7 a 6 elleni játékkal is, kevés sikerrel, mert a támadásokban rengeteg volt a pontatlanság. A BKSE kézben tartotta a meccset, Andó remekelt, de cseréje, Bősz Dániel is hetest fogott, 53. perc: 23-16.

Akart, ment előre a Fejér-B.Á.L., azonban a Fürednél több kiemelkedő egyéni teljesítmény is akadt, illetve csapatként is sokkal jobban funkcionált házigazda, amely összességében nagyon magabiztosan tartotta otthon a két pontot. A BKSE továbbra is hibátlan saját csarnokában ebben az idényben.
György László: – Megnehezítette a dolgunkat a Fejér-B.Á.L. Veszprém. A védekezéssel és a kapusteljesítménnyel elégedett lehetek, a támadójátékkal már nem annyira. Utóbbiban javulnunk kell, ha a folytatásban is eredményesek szeretnénk lenni.
Danyi Gábor: – Nem gondoltam volna, hogy ekkora lesz a különbség a két csapat között, még akkor sem, ha tudjuk, hogy a Füred más kategóriát képvisel. Sajnos komoly gondjaink voltak a helyzet felismeréssel, a kihasználással pedig végképp. A második félidőre „elfogytunk”, ez most így alakult, nem volt kérdés, hogy jobb volt ma a Balatonfüred.